یک نویسندۀ توسعه فردی توضیح داده

5 راه برای اینکه ثروتمندهای مخفی را بشناسیم

سمت و سو
14 بهمن 1402

 

کورتیس پایکس، مربی توسعه فردی و نویسندۀ کتاب «فقط اهداف‌تان را تنظیم نکنید. سیستم بسازید»، پنج راه برای شناختن ثروتمندها ارائه کرده.

 

1

استیو جابز، ثروتمند بود دیگر. نبود؟ او هر سال دو جین یقه اسکی می‌خرید به قیمت 175 دلار؛ یعنی هر یقه اسکی 800 و خرده‌ای هزار تومان.

خوب و بدش را ول کنید. اما بله. یک سری از ثروتمندها دوست ندارند ثروت‌شان را داد بزنند. پس نیازی نیست لباس مارکدار بپوشند.

 

2

زمان، تنها چیزی است که برنمی‌گردد. بخشی از ثروتمندها این را فهمیده‌اند و زمان می‌‌خرند. مثلاً استخدام خدمتکار شاید ولخرجی باشد. اما آنها فکر می‌کنند اینطوری در زمان‌شان صرفه‌جویی می‌کنند. TDLR یک مخفف است برای عبارتِ time is their priority. یعنی زمان، اولویت آنهاست.

 

3

گاهی دیررفتن سر یک قرار، نشانۀ قدرت‌نمایی در مذاکره است. اما خیلی از ثروتمندها با وقت‌شناسی به طرف مقابل‌شان احترام می‌گذارند.

 

4

از ثروتمند جماعت، معمولاً کمتر غر و شکایت می‌شنویم. آنها به جای ناله و غرغرکردن، راه حل را پیدا می‌کنند تا مشکل‌شان حل شود. بیانِ این شکوه و شکایت‌ها دردی را دوا نمی‌کند.

 

5

ثروتمندها معمولاً ارتباطات زیادی دارند. اما وقتی دایره رفقایشان کوچک و مؤثر است. دو جور آدم در این حلقه کوچک دوستان ثروتمندها هستند؛ اول کسانی که چیزی برای یاددادن دارند و دوم کسانی که خیلی قابل اعتمادند.

برچسب ها:

مطالب مرتبط

نظرات شما